iRobot, eğitim odaklı robotlara yöneldi

Toplam okunma sayısı 540

20.09.2019 11:03:06

Evde kullanılmak amacıyla ürettiği cihazlarla tanınan iRobot, rotasını farklı bir alana çevirdi. Yapay zeka geliştirme konusunda yirmi dokuz yıldır hizmet veren marka, yaptığı son duyuru ile çocuklara kod yazmasını öğreten araçlar ve robotlar geliştiren Root Robotics’i satın aldığını ilan etti.

İleri teknoloji robotlar artık eğitim pazarında

Birkaç yıl önce Harvard Üniversitesi’nde bir proje olarak ortaya çıkan Root Robotics, düz bir yüzeyde hareket etmek için iki tekerlek kullanan küçük ve dairesel bir aygıt üretmişti. Bu aygıtın en temel işlevi, bir çocuğa kodlamalar yardımıyla bir robotu nasıl yönetebileceğini anlatmak şeklinde tanımlanmıştı. Bu bağlamda küçük yaştaki insanlar, şimdiden, bir robota şunları öğretebiliyor: Resim çizmek, müzik icra etmek ve oyun üretmek.

İleri teknoloji robotlar

Root Robotics’i satın alan iRobot, neden böyle bir hamle yaptığını şöyle anlattı: “Eğitimcilerin, öğrencilerin ve ailelerin robotik teknolojisine daha kolay bir şekilde erişmelerini sağlamak istiyoruz. Bu konuda kararlıyız. Eğitim robotu pazarındaki ürün yelpazesini çeşitlendirmek için yardımcı oluyoruz. Eğitim robotları gayet faydalı olacak.”

eğitim robotları

Şu an itibariyle iRobot’un internet sitesinde satışa sunulan Root Robot, 199 dolar etiketiyle müşterilerini bekliyor. Otuz kişilik bir sınıf için ise, perakende satıştan ötürü, bu fiyat 6000 doların altında. Ünlü firma, ayrıca, robotuyla birlikte çalıştırılabilen bir adet beyaz tahta yüzeyi (30 dolar) ile bir adet akademik uygulama (60 dolar) satışı yaptığını da belirtti.

https://shiftdelete.net/irobot-egitim-odakli-robotlara-yoneldi

Bu içeriği arkadaşlarınızla paylaşmak ister misiniz?

All Photos from Unsplash


Gerçekten Koşulsuz Mu Seviyoruz?
Gerçekten Koşulsuz Mu Seviyoruz?

Ebeveynler ve öğretmenler olarak, çocukların üzerinde kurulan sarsılmaz baskı ve sindirmenin farkında mıyız?

Devamı...

Akran Zorbalığının Anatomisi 2
Akran Zorbalığının Anatomisi 2

Çocukları saldırganlığa ve arkadaşlarına şiddet uygulamaya iten birçok sebep olabilir.

Devamı...

Akran Zorbalığının Anatomisi
Akran Zorbalığının Anatomisi

İki bebek düşünün... İkisi de normal şartlar altında doğmuş ve sağlıklı bebekler. İkisinin de bir ailesi var.

Devamı...

Bu Vatan Kimin? Bir 29 Ekim Yazısı
Bu Vatan Kimin? Bir 29 Ekim Yazısı

Milli Mücadele Anadolu'sunda Birinci Dünya Savaşı, göç ettirmeler vesaire gibi sebeplerin de ayrıca etkileriyle tamirci, sobacı gibi en basit el işçilerinin bile tedariki bir meseleydi..

Devamı...