Github eğitim paketi okullara artık ücretsiz

Toplam okunma sayısı 735

24.09.2018 16:51:40

Geçtiğimiz günlerde Microsoft tarafından 7.5 milyar dolara satın alınan Github, eğitim paketini ücretsiz olarak okulların kullanımına sunmaya başladı. Gtihub’ın satılması sonrası rakip platform Gitlab’a bir geçiş başlayınca Gitlab’da bunu değerlendirmek istemiş ve iki ücretli paketini okullara ve açık kaynak projelerine ücretsiz hale getirmişti.

Bir süredir bazı okullarla testler yapan Github, olgunlaşma aşamasına geçtiği için artık yaygın bir şekilde kullanıma sunabiliyor.

Github’ın bireysel olarak kullanmak isteyen öğrenci ve öğretmenlere bir süredir ücretsiz olarak sunulduğunu belirtmekte fayda var. Yeni “Github Education” paketi ise ise okullara sağladıkları sayesinde bir adım öteye geçiyor. Okullar bu paket sayesinde GitHub Enterprise veya Business Hosted hesaplarına erişiminin yanı sıra okuldaki yetkili kişilerin Github’dan özel destekte alabiliyor.

Bu paketle beraber öğrenciler “Student Developer Pack” erişimi de sağlıyor ve bu sayede Datadog, Travis CI ve DigitalOcean gibi servislerden ücretsiz yararlanma hakkına sahip olabiliyorlar.

Bu programa katılmak isteyen okullar Github’ı tüm teknik birimlerine sunmak, her departmandan bir yetkiliyi “Campus Advisors” eğitimine yollamak ve tüm öğrencileri bu programa ilişkin gelişmelerden haberdar etmek gibi sorumluluklara sahip. Bunu yerine getirenler eğitim paketinin tamamından faydalanabiliyorlar.

Bu içeriği arkadaşlarınızla paylaşmak ister misiniz?

All Photos from Unsplash


Gerçekten Koşulsuz Mu Seviyoruz?
Gerçekten Koşulsuz Mu Seviyoruz?

Ebeveynler ve öğretmenler olarak, çocukların üzerinde kurulan sarsılmaz baskı ve sindirmenin farkında mıyız?

Devamı...

Akran Zorbalığının Anatomisi 2
Akran Zorbalığının Anatomisi 2

Çocukları saldırganlığa ve arkadaşlarına şiddet uygulamaya iten birçok sebep olabilir.

Devamı...

Akran Zorbalığının Anatomisi
Akran Zorbalığının Anatomisi

İki bebek düşünün... İkisi de normal şartlar altında doğmuş ve sağlıklı bebekler. İkisinin de bir ailesi var.

Devamı...

Bu Vatan Kimin? Bir 29 Ekim Yazısı
Bu Vatan Kimin? Bir 29 Ekim Yazısı

Milli Mücadele Anadolu'sunda Birinci Dünya Savaşı, göç ettirmeler vesaire gibi sebeplerin de ayrıca etkileriyle tamirci, sobacı gibi en basit el işçilerinin bile tedariki bir meseleydi..

Devamı...